30 Mar 2014
 

Central Sectionals 2014

www.GYMSCORE.com

Level 2 Results

AGES CHA

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Sophie Schindler SGA 9.300 1 9.125 2 9.350 1 9.100 2 36.875
2 Mika Haniu Gym East 9.250 2 8.975 4 9.200 3 9.150 1 36.575
3 Addyson Warner ECGA 8.800 5 9.250 1 9.350 1 9.100 2 36.500
4 Payton Hsue Gym East 8.700 8 8.500 7 9.150 4 8.900 4 35.250
5 Kasey George Gym East 8.850 4 8.550 6 9.075 5 8.350 8 34.825
6 Leyvie Laughary ECGA 8.800 5 8.800 5 8.900 7 8.000 11 34.500
7 Sidney Pausell Mt Si 8.700 8 8.350 8 9.050 6 8.150 10 34.250
8 Angelina Yu ECGA 8.350 12 8.050 10 8.800 9 8.850 6 34.050
9 Ashlynn Crosser Mt Si 8.750 7 8.300 9 8.600 10 7.900 12 33.550
10 Sarah Watson SGA 8.600 10 7.300 12 8.825 8 8.450 7 33.175
11 Mathilde Racine ECGA 8.950 3 6.900 13 8.400 11 8.900 4 33.150
12 Isabella Chapelle Metro 7.000 13 9.075 3 8.400 11 8.250 9 32.725
13 Morgan Wright Mt Si 8.500 11 8.000 11 8.400 11 7.550 13 32.450

AGES CHB

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Carolina King ECGA 9.100 6 9.300 1 9.250 1 9.350 1 37.000
2 Fiona Wolf ECGA 9.400 2 9.200 2 9.075 4 9.000 4 36.675
3 Leah Fowler ECGA 9.050 7 9.000 4 9.100 3 9.100 2 36.250
4 Keelie Karth ECGA 8.750 11 8.600 8 9.050 5 9.050 3 35.450
5 Elizabeth Pham Gym East 9.500 1 8.200 11 8.800 8 8.750 6 35.250
6 Elodie Lahr Mt Si 8.550 13 8.900 6 9.000 6 8.750 6 35.200
7 Lily Paulsell Mt Si 9.000 8 8.550 9 8.800 8 8.800 5 35.150
8 Clara DeRoy Metro 9.250 3 9.000 4 8.400 10 8.400 11 35.050
9 Lilah Moore Gym East 9.150 4 8.250 10 9.175 2 8.450 9 35.025
10 Morgan Heintz Gym East 9.150 4 9.125 3 8.400 10 8.100 12 34.775
11 Alyssa Morgan Mt Si 8.800 9 8.700 7 8.200 12 8.550 8 34.250
12 Ella Carter SGA 8.800 9 8.100 12 8.825 7 8.450 9 34.175
13 Dylan Kelly SGA 8.700 12 7.400 13 8.000 13 7.850 13 31.950

AGES CHC

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Isabella Nguyen Gym East 9.700 1 9.150 2 9.400 1 9.200 5 37.450
2 Sydney Lu ECGA 9.500 2 8.700 7 9.350 2 9.250 2 36.800
3 Annabelle Le Gym East 9.050 6 9.125 3 9.200 5 9.300 1 36.675
4 Lucille Kettrick SGA 9.150 4 9.325 1 9.075 6 8.900 9 36.450
5 Malia Harada Gym East 9.175 3 8.550 9 9.300 4 9.250 2 36.275
6 Marika Tokumi Gym East 9.100 5 9.000 4 9.000 7 9.000 7 36.100
7 Annie Murray SGA 9.000 7 8.700 7 8.950 9 9.250 2 35.900
8 Jill Baxter ECGA 8.800 9 7.250 11 9.325 3 9.150 6 34.525
9 Alexandra Caluori Mt Si 8.900 8 8.950 6 8.725 10 7.850 11 34.425
10 Tessa Perez ECGA 7.050 11 8.350 10 9.000 7 9.000 7 33.400
11 Mackenzie Werner ECGA 7.400 10 9.000 4 8.250 11 8.350 10 33.000

AGES CHD

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Sophia Rodriguez ECGA 9.350 1 9.400 1 9.600 1 9.450 1 37.800
2 Ciaoneu Lafunente Gym East 9.250 2 9.300 2 9.300 2 9.300 2 37.150
3 Emily Watson ECGA 9.150 4 9.100 6 9.175 4 9.000 4 36.425
4 Helen Santiago SGA 9.000 8 9.200 4 9.025 6 9.100 3 36.325
5 Cameron Wallace Gym East 9.075 5 9.225 3 8.800 9 8.900 5 36.000
6 Eva Corey Mt Si 8.850 9 9.000 8 9.225 3 8.750 6 35.825
6 Skylar MacDona CEG West 9.050 6 9.050 7 9.025 6 8.700 7 35.825
8 Ellie Sodergren Gym East 9.200 3 9.125 5 8.900 8 8.350 10 35.575
9 Lucy Twardus SGA 9.050 6 8.450 9 9.150 5 8.500 8 35.150
10 Abigail Higgins CEG West 8.800 11 8.300 10 8.800 9 8.400 9 34.300
11 Katie Bodnar CEG West 8.850 9 7.600 11 8.300 11 7.850 11 32.600

AGES JRA

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Madelyn Takamiya SGA 9.425 1 9.450 1 9.150 4 9.500 1 37.525
2 Joey Lymberis ECGA 9.050 10 9.400 2 9.375 2 9.050 6 36.875
3 Jillian Goldberg SGA 9.275 3 8.600 7 9.450 1 9.050 6 36.375
4 Sophia Lymberis ECGA 9.100 7 8.800 4 9.150 4 9.100 4 36.150
5 Natalie Ball ECGA 9.175 5 8.500 10 9.200 3 9.200 2 36.075
6 Brooke Heynen SGA 9.100 7 8.800 4 9.025 8 9.100 4 36.025
7 Leila Akada SGA 9.100 7 8.950 3 9.100 7 8.800 10 35.950
8 Nayah Lowe SGA 9.250 4 8.525 9 8.800 12 9.200 2 35.775
9 Joy Chang Metro 9.300 2 8.500 10 9.000 9 8.950 8 35.750
10 Katya Mostrenko ECGA 8.850 11 8.600 7 9.125 6 8.875 9 35.450
11 Jane Raffetto Gym East 9.150 6 8.700 6 8.925 11 8.550 12 35.325
12 Mackenzie Guthrie ECGA 8.850 11 8.500 10 9.000 9 8.700 11 35.050
13 Gwyneth Hawkins SGA 8.650 13 8.450 13 8.775 13 8.450 13 34.325

AGES JRB

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Juna Markhotok SGA 9.100 9 9.450 1 9.325 3 9.075 1 36.950
2 Ryenn Woods Gym East 9.500 1 9.100 4 9.350 2 8.900 2 36.850
3 Summer Manne Gym East 9.250 3 9.300 2 9.400 1 8.800 4 36.750
4 Bethany Chow ECGA 9.250 3 9.225 3 8.750 9 8.850 3 36.075
5 Hannah Powell Gym East 9.450 2 8.900 6 9.050 4 8.250 9 35.650
6 Angela Dale Metro 9.150 7 8.600 8 8.825 7 8.750 5 35.325
7 Joey Mayo ECGA 9.200 6 8.300 10 8.850 6 8.750 5 35.100
8 Kyleigh Monholl CEG West 9.250 3 7.900 11 8.925 5 8.550 7 34.625
9 Quinn Peters SGA 8.800 11 8.450 9 8.775 8 8.350 8 34.375
10 Kelsey Derr CEG West 9.150 7 8.700 7 8.725 10 7.600 10 34.175
11 Annabel Haighney Gym East 8.950 10 9.100 4 8.100 11 7.450 11 33.600

AGES JRC

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Micah Laughary ECGA 9.550 2 9.575 2 9.625 1 9.550 1 38.300
2 Olivia Miller SGA 9.150 7 9.700 1 9.500 2 9.350 2 37.700
3 Sophia Mydlil Gym East 9.550 2 9.450 3 9.250 4 8.850 9 37.100
4 Eleanor Fish ECGA 9.400 5 9.250 5 9.300 3 9.000 8 36.950
5 Lauren Lester ECGA 9.550 2 8.825 12 9.225 6 9.100 5 36.700
6 Kimora Johnson ECGA 9.100 9 9.150 6 9.250 4 9.050 6 36.550
6 Alison Plagge ECGA 9.150 7 9.100 7 9.125 9 9.175 4 36.550
8 Kylie Fox ECGA 9.000 11 9.050 9 9.150 8 9.325 3 36.525
9 Jordan Lu ECGA 9.225 6 8.950 10 9.200 7 9.050 6 36.425
10 Shannon MacDonald Gym East 9.675 1 9.300 4 8.950 12 8.100 14 36.025
11 Isabella Serex Gym East 8.900 12 9.100 7 9.100 10 8.750 11 35.850
12 Kate Baxter ECGA 8.100 14 8.850 11 9.000 11 8.800 10 34.750
13 Paige Robbins Mt Si 9.100 9 7.750 14 8.950 12 8.200 13 34.000
14 Jaime Smith CEG West 8.850 13 7.900 13 8.900 14 8.250 12 33.900

AGES SRA

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Elisa Johnson SGA 9.500 2 9.175 7 9.600 1 9.300 2 37.575
2 Olivia Lee SGA 9.200 10 9.450 1 9.400 3 9.400 1 37.450
3 Shima TRUE SGA 9.600 1 9.450 1 9.150 4 9.075 4 37.275
4 Amie Rui Gym East 9.400 3 9.375 3 9.100 6 8.750 8 36.625
5 Samantha Tarlowe Gym East 8.950 12 9.325 5 9.125 5 9.150 3 36.550
6 Abigail Powell Gym East 9.300 7 9.075 8 9.500 2 8.650 10 36.525
7 Erika Frank CEG West 9.250 8 9.300 6 9.000 8 8.950 6 36.500
8 Alexis Buchan Gym East 9.250 8 9.350 4 8.800 10 8.800 7 36.200
9 Madeleine Pham Gym East 9.350 4 8.825 10 9.050 7 8.700 9 35.925
10 Tiana Johnson CEG West 9.350 4 8.700 12 8.725 12 9.000 5 35.775
11 Elise Klinginstein Metro 9.350 4 9.000 9 8.750 11 8.000 13 35.100
12 Lauren Jaffe Metro 8.950 12 8.800 11 8.700 13 8.150 12 34.600
13 Payton Pine CEG West 9.100 11 7.550 13 8.900 9 8.325 11 33.875

AGES SRB

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Chelsea Inagawa Gym East 9.550 3 9.700 1 9.275 4 9.475 1 38.000
2 Sarah Klute SGA 9.600 1 9.525 2 9.575 1 9.250 2 37.950
3 Maia Breslin Gym East 9.600 1 9.350 5 9.300 3 9.250 2 37.500
4 Meiko Huang Gym East 9.550 3 9.375 3 9.225 6 9.200 4 37.350
5 Elie Kopstein SGA 9.450 7 9.325 7 9.200 7 9.100 5 37.075
6 Samantha Sleight SGA 9.350 10 9.350 5 9.150 9 9.000 6 36.850
7 Miriam Bell Gym East 9.525 6 9.275 9 9.400 2 8.600 10 36.800
8 Kim Dang Gym East 9.450 7 9.325 7 9.050 12 8.850 7 36.675
8 Sophie Artz Gym East 9.350 10 9.375 3 9.150 9 8.800 9 36.675
10 Ellie O'hara Gym East 9.550 3 9.175 10 9.175 8 8.600 10 36.500
11 Lilla Orban ECGA 8.700 13 9.050 12 9.250 5 8.850 7 35.850
12 Clara Sandell Metro 9.100 12 9.075 11 9.050 12 8.450 12 35.675
13 Joyce Liu Metro 9.450 7 8.850 13 9.100 11 8.150 13 35.550

AGES SRC

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Allison Neiders SGA 9.625 1 9.650 1 9.650 1 9.450 1 38.375
2 Reed Griffith SGA 9.450 2 9.475 4 9.050 7 9.250 3 37.225
3 Anna Sullivan Gym East 9.350 5 9.550 2 9.150 2 9.150 4 37.200
4 Clara Halling Gym East 9.250 8 9.275 6 9.100 5 9.275 2 36.900
5 Maya Hegde Gym East 9.450 2 8.850 9 9.150 2 8.900 6 36.350
6 Maya Cantine Gym East 9.000 12 9.550 2 8.500 12 9.125 5 36.175
7 Kalyana Neville CEG West 9.450 2 8.600 11 9.125 4 8.875 7 36.050
8 Rachel Walland Gym East 9.275 7 9.350 5 8.950 8 8.400 10 35.975
9 Alyssa Cullen CEG West 9.150 10 8.800 10 8.725 10 8.875 7 35.550
10 Rane Dragovich CEG West 9.050 11 8.550 12 9.075 6 8.850 9 35.525
11 Alena Pulhug CEG West 9.200 9 8.950 8 8.850 9 8.100 11 35.100
12 Caroline Klewin Metro 9.300 6 9.075 7 8.550 11 8.100 11 35.025
 

Level 3 Results

AGES CHA

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Ella Saucerman ECGA 9.200 1 9.025 2 8.850 4 9.025 3 36.100
2 Emilia Romo ECGA 8.900 3 8.550 4 9.300 1 9.200 1 35.950
3 Fiona Stahlecker SGA 8.625 7 9.175 1 8.800 6 8.800 7 35.400
4 Audrey Schlotfeldt Mt Si 8.650 5 8.250 7 9.150 2 8.950 5 35.000
5 Allison Sevilla Metro 8.275 12 8.150 8 8.950 3 9.050 2 34.425
6 Sarah Hawkins Mt Si 8.650 5 8.300 5 8.850 4 8.525 9 34.325
7 Mya Hagge Olympic 8.950 2 7.700 10 8.450 10 8.750 8 33.850
8 Christina Converse Olympic 8.450 9 7.600 12 8.600 8 9.000 4 33.650
9 Lucie Mast Mt Si 8.300 10 7.650 11 8.600 8 8.900 6 33.450
9 Gabriella Ehmann Olympic 8.300 10 8.600 3 8.400 11 8.150 10 33.450
11 Jenna Curtis SGA 8.500 8 7.800 9 8.700 7 8.150 10 33.150
12 Ella Scott Olympic 8.900 3 8.300 5 7.800 12 7.675 12 32.675

AGES CHB

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Teagan Takahashi SGA 9.400 1 8.400 5 9.450 1 9.300 1 36.550
2 Frida Sangueado ECGA 9.350 2 8.925 3 8.650 8 9.175 3 36.100
3 Dakota Kleindl ECGA 8.650 9 9.025 2 9.125 2 8.850 5 35.650
4 Jennifer Walland Gym East 9.100 5 8.350 6 8.900 5 9.250 2 35.600
5 Zoee Rice SGA 9.200 4 8.550 4 8.950 3 8.500 8 35.200
6 Mika Murillo Gym East 9.250 3 8.350 6 8.450 10 8.950 4 35.000
7 Madison Haynes ECGA 9.000 6 9.150 1 8.475 9 8.225 11 34.850
8 Raleigh Somm SGA 8.600 10 8.100 10 8.850 6 8.775 6 34.325
9 Naomi Kildal SGA 8.750 7 8.350 6 8.825 7 8.275 10 34.200
10 Natalie Swanson Mt Si 8.450 11 8.000 11 8.950 3 8.525 7 33.925
11 Sierra Sunde Metro 8.750 7 8.150 9 8.000 11 8.500 8 33.400

AGES CHC

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Mai-Vy Tran Gym East 9.350 2 9.200 1 9.475 1 9.225 3 37.250
2 Melanie Chen Gym East 9.200 4 8.650 3 9.100 2 9.475 1 36.425
3 Keaton Canaday Gym East 9.500 1 8.925 2 8.850 4 9.125 4 36.400
4 Anna Marquardt ECGA 9.325 3 8.575 5 9.075 3 9.250 2 36.225
5 Kaelee Duong Mt Si 8.600 7 8.250 7 8.750 6 8.800 6 34.400
6 Savanna Snyder Mt Si 8.650 6 8.550 6 8.250 8 8.850 5 34.300
7 Madeleine Luna ECGA 8.525 10 8.625 4 8.150 9 8.525 8 33.825
8 Peyton Warner ECGA 8.550 9 7.900 8 8.825 5 8.375 9 33.650
9 Taylor Pedersen SGA 8.600 7 7.150 10 8.750 6 8.650 7 33.150
10 Kelly Lin ECGA 9.200 4 7.800 9 7.800 10 8.325 10 33.125

AGES CHD

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Scarlett Arnold ECGA 9.200 4 9.250 3 9.375 1 9.125 6 36.950
2 Marisa Prock ECGA 9.225 3 9.450 1 9.100 4 9.125 6 36.900
2 Alexis Vorley Gym East 9.050 7 9.400 2 9.075 6 9.375 3 36.900
4 Kira Wilson Gym East 9.250 1 9.050 4 9.275 2 9.000 8 36.575
5 Natalie Peterson Gym East 9.050 7 8.825 7 8.950 8 9.450 1 36.275
6 Jasmine Anderson SGA 9.200 4 8.850 6 9.150 3 8.950 10 36.150
7 Grayson Walden Metro 9.100 6 8.400 11 9.000 7 9.325 4 35.825
8 Riley Mullaney Metro 8.500 11 8.750 8 9.100 4 9.400 2 35.750
9 Emma McIntosh Gym East 9.250 1 8.550 9 8.675 10 9.200 5 35.675
10 Hannah Wand Gym East 8.775 9 8.900 5 8.750 9 9.000 8 35.425
11 Emily Thurmond Mt Si 8.600 10 8.450 10 8.675 10 8.450 12 34.175
12 Kaia Olson Mt Si 8.400 12 8.275 12 7.700 12 8.475 11 32.850

AGES JRA

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Emi Haniu Gym East 9.300 3 9.275 2 9.275 2 9.450 1 37.300
2 Ashley Jane Edwards Gym East 9.400 2 9.175 3 9.250 3 8.975 7 36.800
3 Tabitha Peacock Gym East 9.425 1 8.750 4 9.200 4 9.375 2 36.750
4 Aki Yuen ECGA 8.850 7 9.300 1 9.200 4 9.250 3 36.600
5 Katherine Zhang ECGA 9.050 5 8.700 5 9.375 1 9.250 3 36.375
6 Adel Miller Gym East 8.900 6 8.600 8 9.150 6 9.000 6 35.650
7 Avery Gray Bainbridge Island 9.100 4 8.700 5 7.950 12 8.825 9 34.575
8 Kayda Heggen Olympic 8.600 10 8.650 7 8.000 11 9.050 5 34.300
9 Anya Letson Bainbridge Island 8.850 7 8.000 9 8.350 9 8.675 11 33.875
10 Morgan Hanson Mt Si 8.550 11 7.900 10 8.550 7 8.775 10 33.775
11 Sol Carpenter Falcon Gymnastics 8.625 9 7.500 12 8.500 8 8.950 8 33.575
12 Lauren Leslie Mt Si 8.300 12 7.750 11 8.200 10 7.775 12 32.025

AGES JRB

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Malia Corriveau ECGA 9.200 4 9.500 1 9.400 1 9.600 1 37.700
2 Ashley He ECGA 9.175 5 9.350 2 9.275 3 9.450 3 37.250
3 Sophia Curtis Gym East 9.250 1 9.050 3 9.350 2 9.425 4 37.075
4 Morgan Gentzen Gym East 8.850 12 9.050 3 9.000 8 9.550 2 36.450
5 Bryce Pederson ECGA 9.225 2 8.700 6 9.275 3 9.200 7 36.400
6 Carson Bainbridge ECGA 9.000 9 8.700 6 9.100 5 9.250 6 36.050
7 Alia Near Harts 9.150 6 8.200 10 9.100 5 9.325 5 35.775
8 Abigail Hainline Olympic 8.900 10 8.750 5 8.675 11 9.100 8 35.425
9 Aaleyah Heringer Gym East 8.875 11 8.400 9 8.975 9 8.750 10 35.000
10 Megan Motley ECGA 9.125 8 7.800 13 9.100 5 8.800 9 34.825
11 Morgan Shepherd Gym East 9.225 2 8.150 11 8.625 12 8.525 13 34.525
12 Hailey Pittiglio Gym East 8.825 13 8.100 12 8.750 10 8.600 12 34.275
13 Devon Chirers SGA 9.150 6 8.450 8 7.500 15 8.675 11 33.775
14 Daphne Ritz ECGA 8.700 14 7.350 14 8.625 12 8.450 14 33.125
15 Simone Lahaie Falcon Gymnastics 8.700 14 6.650 15 8.400 14 8.275 15 32.025

AGES JRC

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Sofia Frazzini Gym East 9.325 2 8.450 7 9.425 1 9.400 1 36.600
2 Malaya Hagge Olympic 9.400 1 9.000 1 9.250 2 8.550 11 36.200
3 Olivia Woolsey ECGA 9.250 3 8.750 2 9.175 3 9.000 4 36.175
4 Isabella Nilsen Gym East 9.100 7 8.700 3 9.100 4 9.250 2 36.150
5 Kennedy Lancaster Harts 8.950 11 8.150 12 9.000 7 9.175 3 35.275
5 Catherine Lewison Gym East 9.025 10 8.650 4 8.600 14 9.000 4 35.275
7 Kayrene Walker ECGA 9.050 8 8.300 8 9.000 7 8.900 6 35.250
8 Natasha Trikur Gym East 8.900 12 8.600 5 9.000 7 8.700 10 35.200
9 Cosette LaChance SGA 9.250 3 8.300 8 8.750 12 8.775 7 35.075
9 Mia Akins Bainbridge Island 8.900 12 8.500 6 8.900 11 8.775 7 35.075
11 Breanna Liner Harts 8.800 14 8.250 11 9.050 6 8.775 7 34.875
12 Kate Ostermeyer Falcon Gymnastics 9.050 8 8.300 8 9.100 4 8.225 14 34.675
13 Hannah Roose Metro 9.200 5 8.100 13 8.750 12 8.500 12 34.550
14 Kiera Hannan CEG West 9.200 5 7.800 14 9.000 7 8.450 13 34.450

AGES SRA

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Mackenzie Sunde Metro 9.275 3 8.950 1 9.475 1 9.450 1 37.150
2 Hannah Munson Gym East 9.175 7 8.800 5 9.350 2 9.400 2 36.725
3 Katherine Gooding Gym East 9.325 2 8.850 4 9.075 6 9.350 3 36.600
4 Melissa Rivera Metro 9.150 8 8.900 2 9.250 3 9.000 6 36.300
5 Reese Manley Gym East 9.200 6 8.900 2 9.050 7 8.900 9 36.050
6 Kaitlyn Holt Mt Si 9.400 1 8.600 7 8.800 10 8.950 8 35.750
6 Mya Morrow Mt Si 9.250 4 8.650 6 8.750 12 9.100 4 35.750
8 Thea DeBroux SGA 9.100 10 8.400 9 8.950 9 9.050 5 35.500
9 Dasha Kubay Harts 8.900 12 8.150 12 9.250 3 9.000 6 35.300
10 Clare Mullins Falcon Gymnastics 8.850 13 8.600 7 9.000 8 8.650 11 35.100
11 Vanessa Caluori Mt Si 9.250 4 8.300 11 8.800 10 8.550 12 34.900
12 Katie Nelson Falcon Gymnastics 9.125 9 7.550 13 9.200 5 8.500 13 34.375
13 Ella Kaskel ECGA 8.950 11 8.400 9 8.250 13 8.675 10 34.275
14 Celeste Amadon Falcon Gymnastics 8.700 14 6.850 14 7.550 14 7.950 14 31.050

AGES SRB

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Valentina Martinez Otto ECGA 9.375 1 9.300 1 9.550 1 9.525 1 37.750
2 Skye Barlow Gym East 9.150 3 8.650 5 9.275 3 9.300 3 36.375
3 Ashley Sydenstri CEG West 8.775 10 9.000 2 9.325 2 9.050 6 36.150
4 Kate Chafin Gym East 9.000 7 8.600 6 9.100 6 9.425 2 36.125
5 Sophie Ledley Falcon Gymnastics 9.150 3 8.900 4 9.050 7 8.750 10 35.850
6 Marissa Shangula-Enger Gym East 8.700 12 8.975 3 8.950 9 9.175 4 35.800
6 Megan Williams Gym East 9.100 5 8.500 7 9.050 7 9.150 5 35.800
8 Savannah Scovel Harts 9.100 5 8.050 11 9.175 5 9.025 7 35.350
9 Megan Converse Olympic 9.175 2 8.450 8 8.400 12 8.925 9 34.950
10 Karley McCandlish Gym East 8.800 9 7.800 12 9.275 3 9.000 8 34.875
11 Charlotte Shaddox Mt Si 8.950 8 8.350 9 8.575 11 8.275 11 34.150
12 Isa Conzatti-Mohler Falcon Gymnastics 8.725 11 8.350 9 8.600 10 8.200 12 33.875

AGES SRC

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Sapphira Akins Bainbridge Island 9.075 4 8.900 2 9.275 1 9.100 4 36.350
2 Chloe Artz Gym East 8.950 6 9.050 1 8.950 5 9.200 1 36.150
3 Mia McGrath Falcon Gymnastics 8.900 7 8.750 3 8.800 6 9.150 2 35.600
4 Elizabeth Klein CEG West 9.225 2 8.500 5 9.250 2 8.550 6 35.525
5 Madison Teran Bainbridge Island 8.800 8 8.450 6 9.000 4 9.150 2 35.400
6 Kaitlyn Johnson Harts 8.800 8 8.550 4 9.075 3 8.750 5 35.175
7 Sarina Cramer CEG West 9.300 1 8.200 7 8.700 7 8.350 8 34.550
8 Ivy Watts CEG West 9.175 3 7.950 9 8.600 10 8.400 7 34.125
9 Erika Minoshima Falcon Gymnastics 9.075 4 7.800 11 8.625 9 8.250 9 33.750
10 Paige DeOra Gym East 8.750 11 7.850 10 8.700 7 8.200 11 33.500
11 Makenna Boyce CEG West 8.750 11 8.050 8 8.300 12 8.250 9 33.350
12 Josephine Dotson Falcon Gymnastics 8.800 8 7.650 12 8.550 11 7.800 12 32.800
 

Level 4 Results

AGES CHA

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Chelsea Hallinan Olympic 9.200 1 9.675 1 9.425 1 9.600 1 37.900
2 Seema Borgmann Gym East 8.600 2 9.000 5 9.150 4 9.300 4 36.050
3 Addysen Wong Metro 8.200 8 9.100 3 9.300 2 9.425 2 36.025
4 Grace Guven ECGA 8.500 4 8.750 8 9.275 3 9.350 3 35.875
5 Lia Sorrell Gym East 8.550 3 8.625 9 8.850 8 9.225 6 35.250
6 Eloise Mullet Gym East 8.450 5 9.100 3 8.425 13 9.250 5 35.225
7 Ellery Norton Mt Si 8.300 6 8.425 10 9.000 7 9.175 7 34.900
8 Makenna Griepp ECGA 7.800 13 9.300 2 8.700 9 9.000 10 34.800
9 Mya Wiley Olympic 8.250 7 9.000 5 8.550 12 8.950 11 34.750
10 Elyse Lipton Olympic 7.900 11 8.350 11 9.125 5 9.050 9 34.425
10 Emiko Bender Metro 8.100 9 8.825 7 8.650 10 8.850 12 34.425
12 Lucy Chung SGA 8.050 10 7.850 14 9.100 6 9.175 7 34.175
13 Chiara Saretto Mt Si 7.900 11 8.200 12 8.375 14 8.850 12 33.325
14 Taylor Richardson CEG West 7.400 15 7.950 13 8.600 11 8.400 14 32.350
15 Savvanah Lea CEG West 7.700 14 5.950 15 7.950 15 8.100 15 29.700

AGES CHB

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Amanda Hargraves ECGA 9.150 1 9.500 1 9.300 2 9.500 2 37.450
2 Ava Franco Gym East 8.800 2 9.150 6 9.100 4 9.525 1 36.575
3 Alivia Palmer Olympic 8.725 3 9.150 6 8.950 7 9.250 5 36.075
4 Leila Obeidat Gym East 8.600 4 9.375 3 8.825 9 9.150 8 35.950
5 Kendall Torrres SGA 8.200 14 9.450 2 8.900 8 9.350 3 35.900
6 Lauren Chan Gym East 8.400 5 8.925 8 9.150 3 9.250 5 35.725
7 Sydney Ash Gym East 8.150 15 8.775 9 9.550 1 9.175 7 35.650
8 Isabella Chamberlin Olympic 8.100 16 9.350 4 9.100 4 9.075 10 35.625
9 Madison Rulon ECGA 8.400 5 9.225 5 9.025 6 8.750 14 35.400
10 Ashlie Leage Olympic 8.400 5 8.475 10 8.775 10 8.900 11 34.550
11 Lanae Coffee SGA 8.350 9 8.300 11 8.550 11 9.300 4 34.500
12 Emma Salois ECGA 8.400 5 8.125 13 8.350 14 9.100 9 33.975
13 Sydney Dean Gym East 8.250 11 8.300 11 7.950 16 8.750 14 33.250
14 Diyahnara Lockhart Harts 8.350 9 7.425 14 8.450 13 8.900 11 33.125
15 Sophia Fliegel Mt Si 8.250 11 7.275 15 8.500 12 8.825 13 32.850
16 Kylie Jacobson Mt Si 8.250 11 6.600 16 8.200 15 8.500 16 31.550

AGES CHC

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Aiko Hirai Gym East 9.000 1 9.325 1 9.250 4 9.450 2 37.025
2 Abigail Gardner Gym East 8.700 2 9.100 2 9.375 3 9.500 1 36.675
3 Lacey Brundige Gym East 8.100 11 8.725 4 9.500 1 9.450 2 35.775
4 Ginger Judge Mt Si 8.050 12 8.675 6 9.250 4 9.075 7 35.050
5 Clara Schlotfeldt Mt Si 8.300 9 8.575 8 8.800 9 9.300 4 34.975
6 Madison Marzano Olympic 8.550 4 8.900 3 8.475 14 8.900 11 34.825
7 Jillian Castor ECGA 7.650 15 8.350 11 9.400 2 9.150 5 34.550
8 Eloise Fruehling Gym East 8.700 2 8.625 7 8.350 16 8.825 14 34.500
9 Jessi Anderson Mt Si 8.450 6 8.325 12 8.625 11 8.900 11 34.300
9 Alyssa Predmore ECGA 8.300 9 8.500 10 8.600 12 8.900 11 34.300
11 Lilly Clarke Falcon Gymnastics 7.600 16 8.575 8 9.000 8 9.000 8 34.175
12 Elizabeth Newbury Metro 8.050 12 8.725 4 8.650 10 8.625 16 34.050
13 Lauryn Payne Gym East 8.350 8 8.200 13 8.525 13 8.950 9 34.025
14 Hannah Howick Metro 8.450 6 8.150 14 8.400 15 8.950 9 33.950
15 Celeste Berry Olympic 7.950 14 6.975 15 9.150 6 9.100 6 33.175
16 Kaylie Jenkins Gym East 8.550 4 6.500 16 9.050 7 8.800 15 32.900

AGES CHD

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Zoe Caple ECGA 8.750 2 9.475 1 9.100 4 9.125 3 36.450
2 Clare Wu Gym East 8.750 2 9.325 3 9.175 2 9.100 4 36.350
3 Ciona Antolio SGA 9.000 1 9.325 3 8.200 10 9.600 1 36.125
4 Maile Hori ECGA 8.000 9 9.125 5 9.325 1 9.300 2 35.750
5 Madison Zwiefelhofer Mt Si 8.750 2 9.425 2 8.500 9 8.625 12 35.300
6 Sophie Horng Gym East 8.250 6 8.750 6 9.100 4 9.000 6 35.100
7 Eryn Garcia Gym East 8.050 8 8.400 7 9.150 3 9.000 6 34.600
8 Dahlia Fleck Gym East 8.500 5 7.850 13 8.700 6 9.100 4 34.150
9 Grace Ayers Gym Unlimited 8.100 7 8.150 9 8.600 8 8.900 8 33.750
10 Julia Klugh Harts 7.200 13 8.050 12 8.700 6 8.850 9 32.800
11 Hannah Warren Mt Si 7.950 11 8.200 8 8.200 10 8.400 13 32.750
12 Lillie Webb CEG West 8.000 9 8.150 9 7.600 12 8.750 10 32.500
13 Janae Woolley Harts 7.400 12 8.150 9 7.550 13 8.650 11 31.750

AGES JRA

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Abby Pierce SGA 8.650 2 9.100 3 9.200 2 9.400 2 36.350
2 Jonelle Dulay Metro 8.500 4 9.075 4 9.350 1 9.325 3 36.250
3 Ava Motroni Gym East 8.250 8 8.800 7 9.200 2 9.425 1 35.675
4 Lauren Salerno SGA 8.350 6 9.025 5 9.100 5 9.150 5 35.625
5 Sydney Johnson Bainbridge Island 8.850 1 8.750 8 8.950 6 9.025 9 35.575
6 Lilje Stratton Gym East 8.600 3 9.150 2 8.875 10 8.900 11 35.525
7 Ava Pirello ECGA 8.100 11 9.225 1 8.950 6 9.175 4 35.450
8 Josie Margarones ECGA 8.200 9 8.650 9 9.200 2 9.075 7 35.125
9 Emmeline Thompson ECGA 8.500 4 7.750 14 8.950 6 9.125 6 34.325
10 Erin Gesing Harts 7.650 17 8.875 6 8.900 9 8.650 14 34.075
11 Daniella Butler Metro 8.150 10 8.575 11 8.875 10 8.425 16 34.025
12 Cierra McCarty Gym Unlimited 7.850 15 8.625 10 8.600 15 8.750 13 33.825
13 Zoe Seeman Falcon Gymnastics 8.050 12 8.425 12 8.750 12 8.300 17 33.525
14 Amber Marcotte Harts 7.800 16 8.025 13 8.200 17 9.050 8 33.075
15 Kendra Wales Mt Si 8.300 7 6.600 16 8.600 15 9.000 10 32.500
16 Ari Fiore Bainbridge Island 7.900 14 7.050 15 8.700 13 8.800 12 32.450
17 Taylor Clyde Bainbridge Island 8.000 13 5.700 17 8.700 13 8.575 15 30.975

AGES JRB

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Anna Jacobs Gym East 8.650 1 9.025 4 9.100 1 9.300 2 36.075
2 Grace Myklebust Gym East 8.550 3 9.350 1 8.600 8 9.525 1 36.025
3 Jenin Obeidat Gym East 8.250 6 9.225 2 8.900 3 9.150 3 35.525
4 Mackenzie Talbott Mt Si 8.450 4 9.100 3 8.900 3 8.850 5 35.300
5 Isabella Gunning Falcon Gymnastics 8.600 2 8.725 5 8.600 8 8.825 6 34.750
6 Mackenzie Kim SGA 8.000 10 8.600 6 8.550 10 9.050 4 34.200
7 Sydney Haberman ECGA 8.100 8 8.450 8 8.900 3 8.250 10 33.700
8 Leslie Booth Falcon Gymnastics 8.100 8 8.500 7 8.650 7 8.150 11 33.400
9 Courtney Blanchet Metro 7.850 11 7.700 10 9.100 1 8.650 7 33.300
10 Ja'taeya Umipig Gym Unlimited 8.300 5 7.950 9 8.150 12 8.650 7 33.050
11 Alexys Newman Gym Unlimited 8.200 7 7.600 11 8.200 11 8.400 9 32.400
12 Hailey-Jo Carney Woods Falcon Gymnastics 6.900 12 7.050 12 8.850 6 7.750 12 30.550

AGES JRC

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Anna Lombardi Gym East 8.400 8 9.375 1 9.225 3 9.275 1 36.275
2 Annie Hatzenbeler SGA 8.650 2 9.375 1 8.700 6 9.200 2 35.925
3 Jayla Bowie Falcon Gymnastics 8.150 11 9.050 6 9.450 1 9.200 2 35.850
4 Amber Alcorn Gym Unlimited 8.550 4 9.025 8 9.000 4 9.050 5 35.625
5 Ana Espeleta Metro 8.100 12 9.050 6 9.250 2 8.750 9 35.150
6 Nicole Houmes Bainbridge Island 8.450 7 9.175 5 8.675 7 8.600 10 34.900
6 Ellie Mae Haynie Gym Unlimited 8.700 1 8.850 9 8.400 10 8.950 8 34.900
8 Sophie Rotter-aboyoun Falcon Gymnastics 8.650 2 9.225 4 8.400 10 8.600 10 34.875
9 Ellie Dahlstrom SGA 8.050 13 9.300 3 8.200 14 9.150 4 34.700
10 Lauren Bennetts Mt Si 8.500 5 8.000 14 8.850 5 9.000 7 34.350
11 Cameron Boyd Mt Si 8.300 9 8.550 10 8.450 9 9.025 6 34.325
12 Robyn Szigety Metro 8.500 5 8.400 12 8.400 10 8.575 12 33.875
13 Addison Norris Mt Si 8.250 10 8.475 11 8.550 8 8.400 13 33.675
14 Gia Arellano Mt Si 7.850 15 8.100 13 8.400 10 8.250 14 32.600
15 Sydney Reynolds Falcon Gymnastics 8.050 13 7.900 15 8.100 15 7.300 15 31.350

AGES JRD

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
4 Asia Hendricks Olympic 9.050 1 9.150 5 9.000 4 9.500 1 36.700
10 Julia Shew Olympic 8.750 3 9.325 2 9.000 4 9.200 2 36.275
28 Ally Salvador Gym East 8.600 6 9.400 1 8.750 9 8.900 9 35.650
30 Sarah Berg ECGA 8.600 6 8.925 7 9.100 2 9.000 7 35.625
37 Adrionna Andro Gym Unlimited 8.100 12 9.225 4 9.000 4 9.150 3 35.475
38 Karla Sandoval Harts 8.200 9 9.050 6 9.100 2 9.100 4 35.450
50 Makayla Dixon Gym East 8.100 12 8.875 8 9.175 1 8.800 11 34.950
51 Avery Miller Falcon Gymnastics 8.000 14 9.325 2 8.600 13 9.000 7 34.925
58 Genevieve Celestial Gym Unlimited 8.650 5 8.825 9 8.200 16 9.100 4 34.775
67 Esperanza Lizarraga Gym Unlimited 8.700 4 7.875 14 9.000 4 8.900 9 34.475
85 Lettie Gits Falcon Gymnastics 8.150 11 8.350 11 8.750 9 8.675 12 33.925
92 Jacqueline Dai ECGA 8.175 10 8.100 13 8.100 17 9.100 4 33.475
95 Chloe Newell Falcon Gymnastics 7.850 16 8.300 12 8.650 12 8.500 15 33.300
104 Rachel Sands Mt Si 8.900 2 7.050 16 8.350 15 8.525 14 32.825
105 Katryna Potter Falcon Gymnastics 7.900 15 8.475 10 8.725 11 7.700 17 32.800
108 Malea Stegmann Gym Unlimited 7.700 17 7.750 15 8.500 14 8.650 13 32.600
118 Rachel Lehmann CEG West 8.350 8 5.600 17 8.900 8 8.150 16 31.000

AGES JRA

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Grace Gilman ECGA 9.300 1 9.575 1 9.400 2 9.000 3 37.275
2 Anya Mostrenko ECGA 9.125 3 9.175 2 9.425 1 9.450 1 37.175
3 Hope McGinnis Falcon Gymnastics 8.750 4 8.650 5 8.500 4 9.100 2 35.000
4 Addison Keller ECGA 8.150 8 8.750 4 8.900 3 8.900 5 34.700
5 Stephanie Shilov Gym East 8.350 6 8.850 3 8.500 4 8.800 7 34.500
6 Madison Thompson Gym East 9.250 2 7.950 7 8.200 7 9.000 3 34.400
7 Julia Freudenberger Gym East 8.250 7 8.400 6 8.400 6 8.850 6 33.900
8 Payton Danosky CEG West 8.600 5 7.200 8 7.950 8 7.000 8 30.750

AGES JRB

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Emily Isabelli ECGA 9.150 1 9.300 1 9.250 1 9.375 1 37.075
2 Ava Alvord Falcon Gymnastics 8.800 3 8.400 5 9.100 2 8.900 3 35.200
2 Katharina England Gym East 8.975 2 8.800 2 8.575 4 8.850 4 35.200
4 Frances Magnuson Falcon Gymnastics 8.400 5 8.700 3 8.800 3 9.100 2 35.000
5 Lianne Kistler Falcon Gymnastics 8.800 3 8.575 4 8.050 5 8.600 5 34.025
6 Cate Shelton-Jenck Bainbridge Island 8.325 7 8.000 6 7.900 6 8.375 6 32.600
7 Ashley KA Gym East 8.350 6 7.725 7 7.850 7 8.350 7 32.275

AGES SRA

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Eleanor Brecht Gym East 8.950 4 9.350 1 9.300 1 9.300 2 36.900
2 Molly Deal SGA 9.150 2 9.000 2 9.050 2 9.100 4 36.300
3 Emerey Sampson ECGA 9.150 2 8.825 4 8.850 5 9.325 1 36.150
4 Sophie McGuffin ECGA 8.950 4 8.850 3 9.050 2 9.225 3 36.075
5 Abigail Peacock Gym East 8.950 4 8.775 5 9.000 4 9.000 5 35.725
6 Kelsey Barnes Falcon Gymnastics 9.300 1 8.400 6 8.700 7 9.000 5 35.400
7 Isabelle Eastern Gym East 8.700 7 6.950 7 8.850 5 8.800 7 33.300
8 Mariko Ronan Bainbridge Island 8.300 8 6.000 8 8.450 8 8.550 8 31.300

AGES SRB

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Madison Smith ECGA 9.100 3 9.225 2 9.400 1 9.450 1 37.175
2 Courteney Hori ECGA 9.150 1 8.975 6 9.250 2 9.450 1 36.825
3 KaelaAnne Fukano Gym East 8.950 6 9.125 4 9.250 2 9.400 3 36.725
4 Samantha Serex Gym East 9.150 1 9.175 3 9.000 4 9.350 4 36.675
5 Joanna Droppo ECGA 8.975 5 9.400 1 9.000 4 8.500 8 35.875
6 Celyn Stermer Falcon Gymnastics 9.050 4 8.575 7 8.700 6 9.150 5 35.475
7 Skyler Humbyrd Gym East 8.550 7 9.100 5 8.350 7 9.100 6 35.100
8 Mariko Huff Falcon Gymnastics 8.400 9 8.200 9 8.350 7 9.000 7 33.950
9 Emma Chee Bainbridge Island 8.500 8 8.325 8 7.800 9 8.400 9 33.025
 

Level 5 Results

AGES JRA

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Grace Gilman ECGA 9.300 1 9.575 1 9.400 2 9.000 3 37.275
2 Anya Mostrenko ECGA 9.125 3 9.175 2 9.425 1 9.450 1 37.175
3 Hope McGinnis Falcon Gymnastics 8.750 4 8.650 5 8.500 4 9.100 2 35.000
4 Addison Keller ECGA 8.150 8 8.750 4 8.900 3 8.900 5 34.700
5 Stephanie Shilov Gym East 8.350 6 8.850 3 8.500 4 8.800 7 34.500
6 Madison Thompson Gym East 9.250 2 7.950 7 8.200 7 9.000 3 34.400
7 Julia Freudenberger Gym East 8.250 7 8.400 6 8.400 6 8.850 6 33.900
8 Payton Danosky CEG West 8.600 5 7.200 8 7.950 8 7.000 8 30.750

AGES JRB

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Emily Isabelli ECGA 9.150 1 9.300 1 9.250 1 9.375 1 37.075
2 Ava Alvord Falcon Gymnastics 8.800 3 8.400 5 9.100 2 8.900 3 35.200
2 Katharina England Gym East 8.975 2 8.800 2 8.575 4 8.850 4 35.200
4 Frances Magnuson Falcon Gymnastics 8.400 5 8.700 3 8.800 3 9.100 2 35.000
5 Lianne Kistler Falcon Gymnastics 8.800 3 8.575 4 8.050 5 8.600 5 34.025
6 Cate Shelton-Jenck Bainbridge Island 8.325 7 8.000 6 7.900 6 8.375 6 32.600
7 Ashley KA Gym East 8.350 6 7.725 7 7.850 7 8.350 7 32.275

AGES SRA

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Eleanor Brecht Gym East 8.950 4 9.350 1 9.300 1 9.300 2 36.900
2 Molly Deal SGA 9.150 2 9.000 2 9.050 2 9.100 4 36.300
3 Emerey Sampson ECGA 9.150 2 8.825 4 8.850 5 9.325 1 36.150
4 Sophie McGuffin ECGA 8.950 4 8.850 3 9.050 2 9.225 3 36.075
5 Abigail Peacock Gym East 8.950 4 8.775 5 9.000 4 9.000 5 35.725
6 Kelsey Barnes Falcon Gymnastics 9.300 1 8.400 6 8.700 7 9.000 5 35.400
7 Isabelle Eastern Gym East 8.700 7 6.950 7 8.850 5 8.800 7 33.300
8 Mariko Ronan Bainbridge Island 8.300 8 6.000 8 8.450 8 8.550 8 31.300

AGES SRB

PL NAME TEAM VT PL UB PL BB PL FX PL AA
1 Madison Smith ECGA 9.100 3 9.225 2 9.400 1 9.450 1 37.175
2 Courteney Hori ECGA 9.150 1 8.975 6 9.250 2 9.450 1 36.825
3 KaelaAnne Fukano Gym East 8.950 6 9.125 4 9.250 2 9.400 3 36.725
4 Samantha Serex Gym East 9.150 1 9.175 3 9.000 4 9.350 4 36.675
5 Joanna Droppo ECGA 8.975 5 9.400 1 9.000 4 8.500 8 35.875
6 Celyn Stermer Falcon Gymnastics 9.050 4 8.575 7 8.700 6 9.150 5 35.475
7 Skyler Humbyrd Gym East 8.550 7 9.100 5 8.350 7 9.100 6 35.100
8 Mariko Huff Falcon Gymnastics 8.400 9 8.200 9 8.350 7 9.000 7 33.950
9 Emma Chee Bainbridge Island 8.500 8 8.325 8 7.800 9 8.400 9 33.025
Net-Score - The Ultimate Gymnastics Scoring System, Ver 7.55 html output
NET-SCORE is a registered trademark of Salem Gymnastics Center, Winston-Salem, NC, USA
Home